1—20 nga 1983 rezultate

Arkivi për Prill 2016

A i ndihmon biznesit njė master?

Kėshilla Biznesi » 30 Prill 2016 | 21:15

Është shkruar shumë nëse një sipërmarrësi i nevojitet ose jo një Master në Administrim Biznesi për të qenë i suksesshëm në biznesin e tij/saj....

Tė gjithė nė ‘‘Emirates’’ kundėr Arsene Wenger (Foto)

Sport » 30 Prill 2016 | 19:25

Arsene Wenger po përjeton një fushatë të rëndë kundër tij nga tifozët e Arsenalit, të cilët kanë shpalosur një numër të madh të banerëve...

Papunėsia e lartė - jo tė gjithė duan tė punojnė

Ekonomi » 30 Prill 2016 | 18:56

Papunësia është një nga problemet më të mëdha që ka përcjellë qytetarët e Kosovës që nga paslufta. Të dhënat zyrtare, të cilat flasin...

Projekti pėr Brezovicėn mund tė dėshtojė

Biznes & Financa » 30 Prill 2016 | 18:36

Kanë mbetur vetëm edhe 30 ditë të afatit për përmbushjen e kushteve kontrakuale për fituesin e projektit zhvillimor për kompleksin turistik Brezovica. Kompania fituese e...

Azem Syla dėrgohet nė burgun e sigurisė sė lartė

Siguri » 30 Prill 2016 | 18:30

KALLXO.com sjell pamje të konvojit të veturave të EULEX-it duke e dërguar Sylën në burgun e Dyzit. Pasi i është caktuar masa 30 ditëshe e paraburgimit, ish deputeti i...

Bale e dėrgon Reali nė krye tė La Ligas (Video)

Sport » 30 Prill 2016 | 18:01

Real Madrid ka shënuar fitore 0:1 ndaj Real Sociedadit në udhëtim, për ta marrë kryesimin në La Liga. Gareth Bale e shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në...

Dorėzohet Munishi: Lufta pėr titull ka pėrfunduar

Sport » 30 Prill 2016 | 17:11

Ismet Munishi është dorëzuar në luftën për titull. Trajneri i Hajvalisë, Ismet Munishi ka thënë se ata nuk mund të luftojnë më për titullin e...

Jahjaga lavdėron veten: Theva tabutė kur u bėra Presidente

Politikė » 30 Prill 2016 | 16:56

Atifete Jahjaga, e zgjedhur në pozitën e Presidentes nga një marrëveshje politike e arritur nga Hashim Thaçit, Isa Mustafa, Behgjet Pacolli e Christopher Dell, është lavdëruar...

Kjo ėshtė reja bukuroshe e kryeministrit Mustafa

Kult » 30 Prill 2016 | 16:54

Familjes së kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, së shpejti do t'i shtohet edhe një anëtar i ri... Bëhet fjalë për nusen e ardhshme të...

Kurti akuzon Haradinajn dhe AAK-nė se s’kanė parime

Politikė » 30 Prill 2016 | 16:44

Deputeti dhe ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar arsyet pse është ndarë blloku opozitar. Kurti në një intervistë për zërin ka treguar disa nga...

Pochettino dėshiron tė bėhet Sir Alexi i Tottenhamit

Sport » 30 Prill 2016 | 16:30

Mauricio Pochettino ka thënë se te Tottenham Hotspuri mund të bëhet si Sir Alex Fergusoni që ishte te Manchester Unitedi, pasi pranoi të vazhdojë kontratën me klubin...

Gashi: Vendimi pėr Sylėn i ndikuar politikisht

Nacionale » 30 Prill 2016 | 16:14

Avokati Tomë Gashi ka thënë se vendimi për paraburgimin e Azem Sylës prej 30 ditësh “është vendim i ndikuar politikisht”. “Unë si avokat i tij...

Trazira nė Gjermani para konferencės sė ekstremit tė djathtė

Botė » 30 Prill 2016 | 16:09

Këtë të shtunë, në Shtutgart të Gjermanisë janë verifikuar disa trazira. Ngjarja ka ndodhur pasi qindra protestues të krahut të majtë janë përpjekur...

KFOR-i me shtėpi tė re monitoruese

Komuna » 30 Prill 2016 | 15:55

Komandanti i KFOR-it, Gjeneralmajori Guglielmo Luigi Miglietta, udhëhoqi ceremoninë e hapjes së Shtëpisë së re Fushore për LMT (Ekipin Monitorues e Ndërlidhës), nën...

Komuna e Podujevės shpenzon mė pak se 50 mijė euro pėr projekte kapitale

Komuna » 30 Prill 2016 | 15:49

Më pak se 50 mijë euro kanë arritur të shpenzojnë komunarët e Podujevës për këta tre muaj të këtij viti. Këshilltarët opozitarë të PDK-së e...

30 ditė paraburgim pėr Azem Sylėn

Ekonomi » 30 Prill 2016 | 15:41

Azem Sylës ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Vendimin e ka marrë këtë pasdite  një gjyqtar i...

Sekreti i pritjes sė penaltive

Sport » 30 Prill 2016 | 15:38

Edhe pse ka fituar reputacionion si pritësi më i mirë i penaltive në Serie A, portieri i Atalanta-s, Marco Sportiello, nuk di ta spjegojë se si arrin ta bëjë...

“Mos t’shoh ma tu gjuajt” – thirrja pėr 1 Maj

Nacionale » 30 Prill 2016 | 15:08

Nisma pėr mbrojtje tė mjedisit “Ta Pastrojmė Kosovėn” fton tė gjithė qytetarėt e Kosovės qė me rastin e 1 Majit, Ditės Ndėrkombėtare tė Punėtorėve, tė pėrmbahen nga djegia e gomave dhe hedhja e mbeturinave nė vendet ku...

Simeone nuk i frikėsohet largimit tė Saulit

Sport » 30 Prill 2016 | 15:05

Diego Simeone e ka bërë të qartë se e ardhmja e Saul Niguezit është tek Atletico Madrid. Çmimi i Saulit është rritur këtë javë kur me një aksion...

Lunacek: Kosovės duhet t’i lejohet pjesėmarrja nė Eurovision

Nacionale » 30 Prill 2016 | 15:03

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin e Evropian, Ulurike Lunacek ka reaguar kundër vendimit të EBU-së për vendosjen e flamurit të ISIS-it në të njëjtin nivel me...

Shpėrndaje
P5 - 300 x 250
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0725 USD
   • Lekė132.1000 ALL
   • British Pound0.8371 GBP
   • Swiss Franc1.0674 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3835 CNY
   • Japan Yen117.0280 JPY