1—20 nga 1980 rezultate

Arkivi për Maj 2016

Shanina Shaik me pushime

Shanina Shaik me pushime

Kult » 31 Maj 2016 | 22:55

Modelja e Victoria Secret, Shanina Shaik, së fundmi po pushon në Majemi, e për ta treguar këtë ka zgjedhur opsion më të mirë, duke publikuar foto provokuese nga pishina e hotelit...

De Biasi vendos pėr 23 emrat

De Biasi vendos pėr 23 emrat

Sport » 31 Maj 2016 | 22:51

Ka përfunduar pritja e gjatë për 23-shen që do të na përfaqësojë në Europianin e Francës. Gianni De Biasi pas një mbledhjeje të shkurtër rreth orës...

Sjelljet mė tė bezdisshme nė punė

Sjelljet mė tė bezdisshme nė punė

Kėshilla Biznesi » 31 Maj 2016 | 22:43

Thuhet që Steve Jobs ecte zbathur, bënte dush vetëm njëherë në javë dhe shumë rrallë lante rrobat e tij. Ai ndiqte një regjim ushqimi të tillë që e...

Fundjava me shi

Fundjava me shi

Nacionale » 31 Maj 2016 | 22:33

Pas disa ditëve me temperatura të larta në fundjavë i gjithë vendi pritet të përfshihet nga reshje lokale si dhe ulje të temperaturave. Instituti i Gjeoshkencave parashikon...

Ja si kanė qenė kur ishin fėmijė kėta VIP-a

Ja si kanė qenė kur ishin fėmijė kėta VIP-a

Kult » 31 Maj 2016 | 21:33

Këngët e tyre vijojnë të mbeten ndër më të preferuarat, ata kanë bërë mijëra koncerte përreth botës, fansat e tyre janë me miliona. Por edhe ata,...

Maska ideale pėr flokė me yndyrė

Lifestyle » 31 Maj 2016 | 21:06

Nuk thonë kot se flokët janë gjysma e bukurisë, por për t’i pasur gjithmonë në gjendjen e duhur, duhet t’u kushtojmë shumë kujdes. Flokët me yndyrë...

Rita Ora nė versionin Mia Gray

Rita Ora nė versionin Mia Gray

Kult » 31 Maj 2016 | 20:51

Rita Ora duket se po i shijon xhirimet e filmit “Fifty Shades Darker” (50 hijet më të errëta), prodhimit kinematografik që pritet të bëjë shumë bujë. Ky...

Lista e Francės pėr Euro 2016

Lista e Francės pėr Euro 2016

Sport » 31 Maj 2016 | 20:43

Didier Deschamps ka zbardhur listën përfundimtare me 23 futbollistë që do të përfaqësojnë Francën në Euro 2016. Franca është nikoqire e këtij...

Nobelistja Ebadi nė Prishtinė: Shamia s’ėshtė obligim pėr myslimanet

Nobelistja Ebadi nė Prishtinė: Shamia s’ėshtė obligim pėr myslimanet

Arte » 31 Maj 2016 | 19:51

Bartja e shamisë nga femrat, sipas islamit, nuk është detyruese. Kështu u shpreh në Prishtinë, Shirin Ebadi, aktivistja iraniane për të drejtat e njeriut dhe fituese e...

Pajtohen LDK e PDK, aprovohet rishikimi i buxhetit

Pajtohen LDK e PDK, aprovohet rishikimi i buxhetit

Politikė » 31 Maj 2016 | 19:47

Në seancë të jashtëzakonshme Kuvendi Komunal i Pejës ka miratuar rishikimin e buxhetit. Në votim morën pjesë edhe dy drejtorët nga radhët e PDK-së, të...

Bayern refuzon ofertėn e Realit pėr Alaba

Bayern refuzon ofertėn e Realit pėr Alaba

Sport » 31 Maj 2016 | 19:11

Gjigandi bavarez, Bayern Munich ka refuzuar një ofertë prej 50 milionë euro, që Real Madrid e kishte bërë në drejtim të mbrojtësit David Alaba. Sipas të...

650 vende pune tė lira nė Podujevė

650 vende pune tė lira nė Podujevė

Biznes & Financa » 31 Maj 2016 | 19:11

Kompania Philippos Food Kosovo L.L.C. degë e kompanisë “Philipoos Holding GmbH & Co. KG„ me seli në Gjermani, e cila ka veprimtari kryesore përpunimin e produkteve ushqimore nga...

Vendbanimet mė tė bukura nė botė

Vendbanimet mė tė bukura nė botė

Kuriozitete » 31 Maj 2016 | 19:02

Më 27 maj, National Geographic nisi grumbullimin e imazheve më mbresëlënëse nga planeti ynë, imazhe që do të garojnë për çmimet e vitit në kategoritë...

​UBT-ja trajnon 170 zyrtarė tė Agjencisė Kosovare tė Pronės

​UBT-ja trajnon 170 zyrtarė tė Agjencisė Kosovare tė Pronės

Nacionale » 31 Maj 2016 | 18:51

UBT-ja ka trajnuar 170 zyrtarë të Agjencisë Kosovare të Pronës, për dhe rreth ngritjes së kapaciteteve profesionale dhe të koncepteve të zhvillimit e të ndryshimit...

Mbledhja e tretė Kosovė-Shqipėri, pritet nėnshkrimi i 10 marrėveshjeve

Mbledhja e tretė Kosovė-Shqipėri, pritet nėnshkrimi i 10 marrėveshjeve

Biznes & Financa » 31 Maj 2016 | 18:47

Kosova dhe Shqipëria pritet të nënshkruajnë nga 8 deri në 10 marrëveshje, në mbledhjen e tretë mes dy qeverive që do të mbahet më 3 qershor në...

Tajvani goditet nga tėrmeti

Tajvani goditet nga tėrmeti

Botė » 31 Maj 2016 | 18:40

Një tërmet me magnitudë 6,1 ballë të shkallës Rihter e ka goditur Tajvanin, ndërsa dridhjet janë ndjerë në kryeqytet dhe nëpër vend. The Independent shkruan...

Veseli: Neudeck ishte zėri, forca dhe besimi ynė nė drejtėsinė ndėrkombėtare

Veseli: Neudeck ishte zėri, forca dhe besimi ynė nė drejtėsinė ndėrkombėtare

Nacionale » 31 Maj 2016 | 18:33

Me rastin e vdekjes së humanistit dhe mikut të madh të Kosovës, Rupert Neudeck, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur dhembjen, duke...

ShBA thirrje qytetarėve qė tė mos udhėtojnė pėr EURO 2016

ShBA thirrje qytetarėve qė tė mos udhėtojnė pėr EURO 2016

Botė » 31 Maj 2016 | 18:18

Kampionati Evropian, Franca 2016 mund të jetë cak i sulmeve terroriste. Për këtë qeveria amerikane ka paralajmëruar qytetarët e këtij vendi që të mos...

Thaēi: Tė mos pėrhapen agjenda absurde tė urrejtjes

Thaēi: Tė mos pėrhapen agjenda absurde tė urrejtjes

Video » 31 Maj 2016 | 18:16

Në konferencën e pestë ndërkombëtare ndërfetare që filloi punimet sot në Prishtinë, ku në mesin e mbi 300 pjesëmarrësve janë edhe nobelistet e paqes,...

“Ura me tri harqe” bashkon artistėt shqiptarė

“Ura me tri harqe” bashkon artistėt shqiptarė

Rajon » 31 Maj 2016 | 18:02

Për të dhjetin vit me radhë, Fakulteti i Arteve i Universitetit të Tetovës, Fakulteti i Arteve të Bukura i Universitetit të Tiranës dhe Fakulteti i Arteve i Universitetit të...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0712 USD
   • Lekė132.6000 ALL
   • British Pound0.8580 GBP
   • Swiss Franc1.0694 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.3765 CNY
   • Japan Yen119.2420 JPY