1—20 nga 1955 rezultate

Arkivi për Qershor 2016

Mustafa: VV po na fut nė sherr me njė vend tė NATO-s

Mustafa: VV po na fut nė sherr me njė vend tė NATO-s

Politikė » 30 Qershor 2016 | 23:55

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se veprimi i Lëvizjes Vetëvendosje, duke vënë në kufi me Malin e Zi, tabelën “Mirësevini në Republikën e...

Portugalia nė gjysmė-finale, pas penalltive

Portugalia nė gjysmė-finale, pas penalltive

Sport » 30 Qershor 2016 | 23:50

Portugalia ka kaluar në gjysmë-finalen e Euro 2016 pas fitores ndaj Polonisë në ekzekutimin e penalltive. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk mjaftuan të shpallej fituesi, kështu që...

Gruaja kapet duke mashtruar, nxirret lakuriq nė mes tė qytetit

Gruaja kapet duke mashtruar, nxirret lakuriq nė mes tė qytetit

Kuriozitete » 30 Qershor 2016 | 22:59

Romanca me një burrë të martuar ka përfunduar në mënyrën me të keqe të mundshme për një grua të re në Rusi. Ajo u detyrua që të ecte lakuriq...

Hoxhaj nis lobimin nė OKB, me vendet qė nuk na kanė njohur

Hoxhaj nis lobimin nė OKB, me vendet qė nuk na kanė njohur

Politikė » 30 Qershor 2016 | 21:00

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka nisur fushatën e lobimit për njohje të reja të pavarësisë së Kosovës. Ai po qëndron në New York, ku do të...

Kryeprokuroria: Raportet e auditimit mund tė paraqesin bazė pėr hetime

Kryeprokuroria: Raportet e auditimit mund tė paraqesin bazė pėr hetime

Nacionale » 30 Qershor 2016 | 20:32

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit thotë se raportet e auditimit mund të paraqesin burim të rëndësishëm për fillimin e hetimeve, mirëpo rikujton se Prokurori i Shtetit nuk...

Ministrja shqiptare me minifund

Ministrja shqiptare me minifund

Kult » 30 Qershor 2016 | 20:23

Vapa po ndihet edhe në Kuvendin e Shqipërisë. Stina e nxehtë ka kapur edhe ministret e deputetet. Disa prej tyre sot ishin më "verore" seç duhet. Kështu, ministres...

Dogana themelon Ekipin pėr Dialog me Prodhuesit

Dogana themelon Ekipin pėr Dialog me Prodhuesit

Ekonomi » 30 Qershor 2016 | 20:16

Dogana e Kosovës njofton se ka themeluar Ekipin për Dialog me Prodhuesit, i cili përbëhet nga oficerë doganorë nga origjina, tarifa, akciza dhe procedurat me ndikim ekonomik.  Ky...

Thaēi dekoron gjeneralmajorin nga Garda Kombėtare e Iowas

Thaēi dekoron gjeneralmajorin nga Garda Kombėtare e Iowas

Video » 30 Qershor 2016 | 19:23

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim një delegacion të Gardës Kombëtare të Iowas, të prirë nga gjeneralmajori Timothy Orr.   Thaçi...

Kuēi e Thran flasin pėr pėrmbushjen e mėtutjeshme tė reformave nė drejtėsi

Kuēi e Thran flasin pėr pėrmbushjen e mėtutjeshme tė reformave nė drejtėsi

Siguri » 30 Qershor 2016 | 16:54

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh ministër i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, priti sot në takim zëvendësshefin e Misionit të EULEX-it...

Pia Mia pozon pėr “Paper”

Pia Mia pozon pėr “Paper”

Kult » 30 Qershor 2016 | 16:51

Modeluesja Pia Mia mund të jetë në fillimet e karrierës, por mbetet një nga më të kërkuarat në botën e modës. 19-vjeçarja ka pozuar për revistën...

Ballack pret humbjen e Italisė nga Gjermania

Ballack pret humbjen e Italisė nga Gjermania

Sport » 30 Qershor 2016 | 16:44

Michael Ballack pret që rrugëtimi i Italisë në Euro 2016 të marrë fund në ndeshjen kundër Gjermanisë. Ish-përfaqësuesi gjerman ishte mahnitur nga performanca e...

Ēmendet Serbia, BE nuk ia hap kapitujt 23 e 24

Ēmendet Serbia, BE nuk ia hap kapitujt 23 e 24

Nacionale » 30 Qershor 2016 | 16:43

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi se ndjehet i shokuar nga vendimi i Bashkimit Europian për të mos hapur kapitujt 23 e 24, duke e quajtur vendim të turpshëm, të...

GIZ prezanton anketėn me tatimpagues

GIZ prezanton anketėn me tatimpagues

Ekonomi » 30 Qershor 2016 | 16:40

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), në bashkëpunim me Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, sot kanë mbajtur konferencë të përbashkët,...

Florian Dushi, zėvendėsministėr i Drejtėsisė

Florian Dushi, zėvendėsministėr i Drejtėsisė

Politikė » 30 Qershor 2016 | 16:32

Ministria e Drejtësia do të ketë edhe një zëvendësministër, përkrah Lirak Çelajt. Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës,...

​Zgjedhet Kryetari i ri i OTKT-sė

​Zgjedhet Kryetari i ri i OTKT-sė

Ekonomi » 30 Qershor 2016 | 16:32

 Kuvendin e Odës Tregtare Kosovaro Turke të mbajtur u morën një sërë vendimesh të rëndësishme për veprimtarinë e Odës. Kuvendi i Odës miratoi...

Fadil Hoxha zgjedhet president i OEGjK-sė

Fadil Hoxha zgjedhet president i OEGjK-sė

Ekonomi » 30 Qershor 2016 | 16:25

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, në të cilin janë zgjedhur drejtuesit e ri të Odës. President me mandat dyvjeçar, sikur e paresh edhe statuti,...

Sulm me armė nė bazėn kryesore ajrore ushtarake nė Washington DC

Sulm me armė nė bazėn kryesore ajrore ushtarake nė Washington DC

Siguri » 30 Qershor 2016 | 16:24

Baza ushtarake amerikane, që gjendet në periferi të kryeqytetit amerikan Washington DC, raportohet se është mbyllur për shkak se dyshohet se brenda është një...

Kosova shton masat e sigurisė, pėrfshirė edhe Aeroportin e Prishtinės

Kosova shton masat e sigurisė, pėrfshirė edhe Aeroportin e Prishtinės

Siguri » 30 Qershor 2016 | 16:20

Pas sulmeve terroriste me bomba dhe të shtëna armësh në Aeroportin “Ataturk” të Stambollit, që ndodhën ditë më parë, mekanizmat e sigurisë në...

​Busti i Hillary Clinton nė Sarandė

​Busti i Hillary Clinton nė Sarandė

Nacionale » 30 Qershor 2016 | 15:37

Një delegacion i Kosovës i kryesuar nga Agim Shahini, kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve me ftesë të Misionit Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet dhe Bashkisë së...

Ngritet niveli nė gatishmėri emergjente nė Komunėn e Prishtinės

Ngritet niveli nė gatishmėri emergjente nė Komunėn e Prishtinės

Nacionale » 30 Qershor 2016 | 15:36

Komuna e Prishtinës ka ngritur nivelin gatishmërisë emergjente në nivel të Komunës, për trajtimin e qenve endacakë. Në bashkëpunim edhe me institucionet tjera relevante,...

Shpėrndaje
Sondazh

Kur do ta marrė Kosova liberalizimin e vizave?

 • Nė maj
 • Gjatė verės
 • Deri nė fund tė vitit
 • Jo kėtė vit

   Valuta
   • 1 EUR=

   • US Dollar1.0870 USD
   • Lekė132.3000 ALL
   • British Pound0.8646 GBP
   • Swiss Franc1.0707 CHF
   • Chinese Yuan Renminbi7.4791 CNY
   • Japan Yen120.1830 JPY