Delawie paralajmëron nisje të shpejtë të dialogut me Serbinë

Prishtinë | 16 Maj 2018 | 17:11 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka paralajmëruar se raundi final i dialogut Kosovë –Serbi do të filloj shumë shpejt.

Në një intervistë ambasadori amerikan ka dhënë mesazhe të qarta për këtë dialog duke zbuluar si asnjëherë më parë qëllimet dhe përgatitjet që po bëhen për definimin final të së ardhmes së marrëdhënieve Kosovë – Serbi.

Në këtë intervistë ai ka folur gjerë e gjatë edhe për sundimin e ligjit duke kërkuar nga autoritetet vendëse që të marrin përgjegjësi dhe të shërbejnë për të ardhmen e vendit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme