Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi, thotë se marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Prishtinë | 07 Dhj 2017 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanoviç.

Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit.

“Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!”, ka shkruar Thaçi.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme