Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit

Prishtinë | 11 Kor 2018 | 16:10 | Nga

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit.

Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi “bardhë e zi”.

Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos që thuhet se ka qenë negociatori numër një i kësaj lëvizje.

Për punën e tij dhe për kalimin me sukses të Ronaldos të Juventus, Jorge Mendes do të paguhet nga klubi italian plotë 11 milion euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme