Cuadrado lëndohet me Kolumbinë

Prishtinë | 14 Nën 2017 | 19:01 | Nga

Juan Cuadrado ka vuajtur një lëndim në ndeshjen me Kolumbinë dhe është kthyer te Juventusi për kontroll.

Anësori luajti ndaj Kinës në fitoren 4-0, ndërsa ndjeu dhimbje në muskulin e këmbës së majtë.

Trajneri Jose Pekerman i ka dhënë leje Cuadrados që të kthehet në Torino.

Ai do t’i bëjë disa testet për ta kuptuar shkallën e lëndimit.

Bianconerët do të përballen me Sampdorian si mysafir të dielën pasdite.

Juventusi është i dyti në renditje pas Napolit me një pikë më pak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme