Franca në çerekfinale të Kupës së Botës pas fitores dramatike ndaj Argjentinës

Prishtinë | 30 Qer 2018 | 18:04 | Nga

Kombëtarja e Francës ka fituar me rezultat të ngushtë 4-3 ndeshjen e parë të 1/8-tës ndaj Argjentinës, duke u bërë çerekfinalisti i parë në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë, me Argjentinën që posedonte topin dhe menaxhonte lojën dhe me Francën që krijonte rastet, por me të dyja kombëtare që shënuan nga një gol.

Rasti i parë i ndeshjes i takoi francezëve, ku Antoine Griezmann (9′) goditi traversën, para se të shënojë vet në minutën e 13 nga pika e bardhë për 1-0, gol ky që erdhi pas ndërhyrjes në Kylian Mbappe.

Image may contain: 2 people, people playing sports and outdoor

Image may contain: 6 people, people smiling, people playing sports, stadium, crowd and outdoor

Image may contain: 3 people, people playing sports and outdoor

Image may contain: 2 people, people smiling, people playing sports, people standing and outdoor

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Image may contain: 1 person, playing a sport, stadium, grass and outdoor

Image may contain: 3 people, people playing sports, stadium and outdoor

Image may contain: 5 people, people playing sports, stadium, crowd and outdoor