Interi gati ofertën për Josip Ilicicin

Prishtinë | 16 Maj 2018 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Interi është gati të ofrojë 15 milionë euro te Atalanta për sulmuesin Josip Ilicic.

Sipas Premium Sport, transferimi do t’i përfshinte edhe dy të rinj të sistemit të akademisë.

Ilicic janvën e ardhshëm mund të jetë në Milano për testet mjekësore.

Slloveni u bashkua me Atalantan nga Fiorentina verën e shkuar, ndërsa është gati t’i mbush 30 vjet.

Ai me Atalantan ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë 10 asistime në 40 ndeshje.

Klubi po punon fuqishëm në transferime.

Stefan de Vrij, Lautaro Martinez dhe Këadëo Asamoah janë lojtarët që flitet se Interit i ka ofruar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme